Uslugi24.net.pl

Informator z branży usługowo-marketingowej

Jaki hosting pod SEO?

Jaki hosting pod SEO?

Hosting po SEO jest przeznaczony dla stron WWW, które chcą być wysoko pozycjonowane w wyszukiwarkach internetowych.

Użytkownik ma możliwość założenia kilku adresów IP, co zwiększa jego zaplecze SEO. Dla dużych firm najlepszym będzie serwer dedykowany, który jest skierowany w całości dla jednego klienta. Serwery VPS i współdzielone mają mniejszą autonomię, lecz nie potrzeba specjalistycznej wiedzy informatycznej do obsługi bazy danych. Aby utworzyć działającą stronę WWW, należy wykupić hosting, który będzie przechowywał wszystkie informacje. Musi on być prosty w obsłudze i spełniać podstawowe wymagania stawiane przez klienta.

Istotnym elementem jest również wysoka pozycja w wyszukiwarkach

Głównym celem hostingu SEO jest zapewnienie maksymalnie wysokiej pozycji w wyszukiwarkach stron internetowych. Różnicą pomiędzy klasycznym hostingiem, a hostingiem pod SEO jest większa ilość adresów IP dla jednego konta. Dzięki temu użytkownik może założyć więcej stron WWW, które będą stanowiły zaplecze SEO. Klient może wybrać mniejszy hosting skierowany do kilku użytkowników, np. VPS lub serwer przeznaczony tylko dla jednego właściciela – serwer dedykowany. Serwer WWW (współdzielony) – usługa skierowana do osób, które nie mają informatycznej wiedzy do zarządzania serwerem. Firma hostingowa ustawia już gotową konfigurację, tak, więc użytkownik nie musi sam trudzić się ze skomplikowaną konfiguracją. Dzięki temu jest to najpopularniejszy hosting w sieci. Zaletą tego serwera jest szybkość działania – od momentu zakupu klient ma natychmiast dostępną usługę na swoim systemie.

Z tego rozwiązania najczęściej korzystają małe i średnie firmy

Serwer VPS (Virtual Private Server) – usługa polegająca na podzieleniu serwera na mniejsze części, które użytkownik dzieli z innymi, niezależnymi klientami. W przeciwieństwie do serwerów współdzielonych, właściciel strony może dowolnie konfigurować system i wprowadzać własne ustawienia. Ponadto VPS ma w zestawie własny system procesów, co urozmaica zakres możliwości korzystania z serwera.

Category: Usługi

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*