Uslugi24.net.pl

Informator z branży usługowo-marketingowej

car-1648113_960_720

Dodatkowe ubezpieczenia samochodowe

Towarzystwa ubezpieczeniowe kuszą nas rożnego rodzaju usługami, stanowiącymi rozszerzenie obowiązkowego ubezpieczenia OC samochodu.

Warto im się przyjrzeć i choćby rozważyć skorzystanie z nich – niekiedy mogą bowiem okazać się bardzo korzystne.

Ubezpieczenie AC

W przypadku ubezpieczenia AC, większość osób z reguły nie ma jakichkolwiek dylematów. Jeśli ktoś odebrał właśnie nowy samochód z salonu, z całą pewnością zdecyduje się na autocasco – i to przynajmniej przez kilka pierwszych latach jego użytkowania. Jeśli zaś mówimy o posiadaczu kilkunastoletniego pojazdu o niewielkiej wartości, z dużą dozą prawdopodobieństwa nie sięgnie on po jakiekolwiek opcjonalne ubezpieczenia samochodowe (w tym AC).

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków

Kolejną opcją, o jaką możemy wzbogacić podstawową polisę OC, jest tzw. NNW, czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Stwarza ono dodatkowe zabezpieczenie w sytuacji doznania trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci.

Ubezpieczenie szyb w samochodzie

Pakiet określany przez wiele firm oferujących ubezpieczenia samochodowe jako „bezpieczne szyby” stanowi pomniejszą usługę, polegającą na możliwości szybkiej i bezpłatnej naprawy rozbitej szyby. Oczywiście posiadacze autocasco nie muszą sobie zawracać nią głowy, ponieważ uszkodzenia tych przezroczystych elementów nadwozia obejmują zwyczajne warunki AC.

Różnego rodzaju pakiety podróżne

Dość popularnym produktem dostępnym w najpopularniejszych towarzystwach ubezpieczeniowych jest polisa zawierana na krótki okres (na przykład dwóch tygodni), obejmująca nasze auto ochroną na czas wakacyjnego wyjazdu.

Więcej na stronie http://www.mtu24.pl/

Taka oferta najczęściej sprowadza się do rozbudowanego pakietu assistance, który może okazać się niezastąpiony podczas dłuższych podróży. Jeśli nasz pojazd ulegnie poważnej awarii, ubezpieczyciel jest w stanie zapewnić nam samochód zastępczy, dzięki któremu nie będziemy musieli przerywać wyjazdu. Jeśli zaś usterka okaże się możliwa do szybkiego naprawienia, zostanie do nas wysłany wykwalifikowany mechanik.

Category: Usługi

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*