Uslugi24.net.pl

Informator z branży usługowo-marketingowej

Dlaczego każdy powinien posiadać konto osobiste?

O ile większość młodych osób nie wyobraża sobie życia bez własnego konta osobistego, dla wielu starszych obywateli Polski sprawa jego posiadania nie jest już tak bardzo oczywista.

Tymczasem z zalet, jakie daje konto osobiste może skorzystać naprawdę każdy.

Pieniądze w banku są bezpieczne

Choć wiele osób urodzonych w czasach PRL-u może cechować się niechęcią i brakiem zaufania do usług bankowych, deponowanie oszczędności na rachunku bankowym stanowi o wiele bezpieczniejsze rozwiązanie od trzymania ich w domu. Chowając znaczną ilość pieniędzy w szafce czy pod łóżkiem, możemy stać się nie tylko celem zwyczajnych złodziei, ale i bandytów, którzy po zwietrzeniu możliwości zgarnięcia atrakcyjnego łupu nie cofną się przed niczym.

Oczywiście to dość ekstremalny przykład, jednak bezpieczeństwo posiadania konta osobistego jesteśmy w stanie docenić również podczas wykonywania codziennych czynności. Wybierając się na zakupy, zabieramy każdorazowo z domu pewną ilość gotówki, która znowuż może wpaść w ręce złodzieja czy rabusia. Zastępując ją kartą płatniczą (jaką otrzymamy do rachunku bankowego zupełnie za darmo), eliminujemy zaś jakiekolwiek ryzyko.

Komfort i wygoda

Trudno znaleźć wśród nas kogoś, kto nie musi płacić żadnych rachunków – czy to za prąd, czy za gaz, czy choćby za swobodny dostęp do Internetu. Osoby nieposiadające dostępu do korzyści, jakie daje konto osobiste, zmuszone są do dokonywania tych płatności na poczcie – a to oznacza nie tylko konieczność wyjścia z domu, ale i niejednokrotnie długi czas oczekiwania w kolejce do okienka. Posiadając zaś zarówno rachunek bankowy, jak i dostęp do Internetu, możemy w ciągu kilku sekund zlecić wykonanie przelewu na dowolne konto.

Sprawdź również https://www.bzwbk.pl/konta-bankowe/konta-osobiste-wybierz-konto-osobiste-na-miare-potrzeb-bz-wbk.html

Nie wolno również zapominać o możliwości łatwego odbierania pieniędzy (na przykład od pracodawcy, ZUS-u lub członka rodziny, który mieszka obecnie bardzo daleko od nas), a także pojawiających się przed nami możliwościach inwestycyjnych (posiadając konto osobiste możemy bez większego trudu otworzyć lokatę bankową).

Category: Usługi

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*